Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Żłobek samorządowy, przedszkola i oddziały przedszkolne prowadzone przez Gminę Zakliczyn gotowe na przyjęcie dzieci już od 6 maja 2020 roku

06 maja, 2020
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Decyzja Polskiego Rządu o otwarciu przedszkoli i żłobków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Otwarcie żłobków i przedszkoli stanowi drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. To realizacja planu otwarcia gospodarki i wdrożenia nowych reguł życia społeczno-gospodarczego. To również ważny element w przywracaniu funkcjonalności placówek oświatowych. Stopniowe uruchamianie pracy przedszkoli i żłobków będzie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).

O tym, ile dzieci może zostać przyjętych do przedszkoli zdecydował Główny Inspektorat Sanitarny. Najważniejsze kryteria to: pierwszeństwo przyjęcia  dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wytyczne odnośnie organizacji opieki w przedszkolach i żłobkach zakładają m.in. ograniczenie wielkości grup do 12 dzieci. Rodzice, którzy przyprowadzają dzieci do przedszkola, muszą zachować dystans 2 m w stosunku do pracowników placówki jak i innych dzieci.

Zgodnie z wytycznymi GIS prosimy rodziców, by nie przyprowadzali dzieci z objawami chorobowymi. Do placówki nie można posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.

Rodzicom, którzy mimo otwarcia przedszkola lub żłobka nie zdecydują się na posłanie dziecka z powodu stanu epidemii będzie nadal przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Do pobrania:

1) Wytyczne Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego 
2) Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego

 

 




Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).