Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach wziął z powodzeniem udział w Konkursie grantowym IOM – działania integracyjne dla dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej i migranckiej

20 lutego, 2024

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji – Agenda ONZ ogłosiła ogólnopolski konkurs grantowy skierowany do szkół oraz organizacji działających w środowisku szkolnym na realizację lokalnych działań integracyjnych dla dzieci i młodzieży (ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych) ze społeczności lokalnej i migranckiej. Celem działań finansowanych w ramach konkursu grantowego jest wspieranie integracji w wielokulturowym środowisku szkolnym, tworzenie inkluzyjnego, otwartego i bezpiecznego środowiska szkolnego.
Kwota wsparcia dla Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach wynosi: 10 990 zł.
Grant pokrywa 100% kosztów wybranych w konkursie działań integracyjnych dla dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej i migranckiej.
W ramach Grantu IOM „Ja-Ty-My. Wspólnie działamy” w naszej szkole organizowane są następujące działania w formie zajęć z uczniami:
a) Klub planszówek – koło zainteresowań w formie zajęć warsztatowych– 20 godzin.
b) Filmoteka Młodego Człowieka – koło zainteresowań w formie zajęć warsztatowych– 20 godzin.
c) I ty możesz być Złotą Rączką – w formie zajęć rękodzieła – 20 godzin.
d) Wycieczka w Pieniny – jednodniowa.
Dla wyżej wymienionych zajęć prowadzona będzie rekrutacja wg REGULAMINU REKRUTACJI DO PROJEKTU pt. „Ja-Ty-My. Wspólnie działamy” w ramach IOM. Wszystkich uczniów z klas IV – VIII zachęcamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Czas realizacji grantu to okres od 1 marca do 15 maja 2024.

Tytuł projektu szkolnego to: „Ja-Ty-My. Wspólnie działamy”.

Ja-Ty-My. Wspólnie działamy - IOM
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).