Niedziela, 6 grudnia 2020r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

Zdalna Szkoła + w Gminie Zakliczyn

22 października, 2020

Gmina Zakliczyn po raz drugi uzyskała dofinansowanie na wsparcie nauki zdalnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, tym razem w ramach projektu grantowego “Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 “Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Celem projektu jest wsparcie realizacji podstawy programowej w formie nauki zdalnej poprzez zapewnienie dostępu do sprzętu dla najbardziej potrzebujących uczniów, w tym uczniów z rodzin 3+. Nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych wymagają zasiadania przed monitorami komputerów zamiast w szkolnych ławach w celu realizacji nauki zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Uzyskane przez Gminę Zakliczyn wsparcie finansowe w wysokości 114 999,50 zł zostanie przeznaczone na zakup 55 laptopów, które następnie trafią bezpośrednio szkół z terenu gminy Zakliczyn. Warto podkreślić, iż wcześniej otrzymany grant programu Zdalna Szkoła w wysokości 70 000,00 zł pozwolił na zakup 35 laptopów, które trafiły już do wszystkich gminnych szkół.

plakat z hasłam - Gmina Zakliczyn realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła plus

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).