Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Zakliczyn z Góralami i Małopolską przeciw szarganiu dobrego imienia św. Jana Pawła II

15 marca, 2023

14 marca w Zakopanem samorządowcy z Podhala, przedstawiciele województwa małopolskiego oraz małopolskich miast, których patronem jest św. Jan Paweł II, wyrazili sprzeciw wobec szargania dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Manifestacja pod Wielką Krokwią, w miejscu gdzie 25 lat temu papież Jan Paweł II odprawił pamiętną Mszę świętą, podczas której Górale złożyli Mu hołd, zgromadziła władze samorządowe Małopolski z marszałkiem Witoldem Kozłowskim na czele, samorządowców Zakopanego, gmin Podhala i Starostwa Tatrzańskiego oraz miast i gmin których patronem jest sw. Jan Paweł II, w tym gronie delegację Miasta i Gminy Zakliczyn z burmistrzem Dawidem Chrobakiem, radnymi Rady Miejskiej Stanisławem Nadolnikiem, Januszem Flakowiczem i Markiem Sobólem oraz radnymi powiatowymi i dyrektorami szkół; Ireną Kusion z Filipowic – szkoły której patronem jest św. Jan Paweł II oraz Józefa Gwiżdża – szkoły zakliczyńskiej im. Lancorkońskich. W skład delegacji weszli ponadto Tomasz Damian – prezes Zarządu Gminnego OSP oraz Kazimierz Dudzik – dyrektor ZCK.

Święty Jan Paweł II Wielki jest nie tylko jedynym w historii biskupem Rzymu z rodu słowiańskiego, zarazem jednym z najwybitniejszych papieży w historii Kościoła Katolickiego, ale wybitną postacią, dzięki której narody Europy Środkowej odzyskały wolność. Wyrażamy jednoznaczny sprzeciw wobec naruszania dobrego imienia i czci św. Jana Pawła II, który jest Honorowym Obywatelem Gminy Zakliczyn oraz patronem Zakliczyna i Ziemi Zakliczyńskiej – podkreślił burmistrz Dawid Chrobak.

Na zaproszenie gospodarzy, delegacja zakliczyńska udała się po manifestacji pod Wielką Krokwią do Księżówki, gdzie papież Jan Paweł II mieszkał podczas pamiętnej wizyty na Podhalu w 1997 roku.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 100%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Delegacja Miasta i Gminy Zakliczyn - 14 marca Zakopane

Delegacja Miasta i Gminy Zakliczyn - 14 marca Zakopane

Delegacja Miasta i Gminy Zakliczyn - 14 marca Zakopane
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).