Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Wymagania dotyczące przemieszczania zwierząt – komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tarnowie

04 kwietnia, 2023
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie w nawiązaniu do pisma Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z dnia 28 marca 2023 r. informuje, że zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/429 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie przenośnych chorób zwierząt oraz zmieniające i uchylające niektóre akty w dziedzinie zdrowia zwierząt („Prawo o zdrowiu zwierząt”) (Dz. Urz. UE L 84 z 31.03.2016, str. 1, z późn. zm.) gospodarstwa, w których utrzymuje się świnie, owce, kozy, zwierzęta jeleniowate i wielbłądowate, zapewniają, aby w przypadku przemieszczenia w obrębie terytorium danego państwa członkowskiego tych zwierząt z zakładu, w którym są utrzymywane towarzyszył im poprawnie wypełniony dokument dotyczący przemieszczania, o którym mowa w art. 113 lit. b, art. 115 lit. b i art. 117 lit. b rozporządzenia (UE) 2016/429.
W związku z powyższym, obecnie przesyłki świń muszą być zaopatrywane jednocześnie w dokument dotyczący przemieszczania, podpisany przez posiadacza zwierząt, który służy do identyfikacji i śledzenia zwierząt oraz dokument urzędowy w postaci świadectwa zdrowia, który potwierdza spełnienie wymogów zdrowotnych tych zwierząt.
Wzór dokumentu dotyczącego przemieszczania ww. zwierząt dostępny jest na stronie internetowej pod linkiem: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/identyfikacja-zwierzat-identification-of-animals
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).