Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

UWAGA! Zmiana organizacji ruchu w Rynku w Zakliczynie od 4 maja 2020 r.

01 maja, 2020

W związku z wykonywaniem robót budowlanych związanych z zadaniem pn. Przebudowa drogi powiatowej 1408K – Rynek w Zakliczynie w ramach rewitalizacji Rynku w Zakliczynie informujemy, że od 4 maja 2020 r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu polegająca na wyłączeniu z ruchu drogi powiatowej przebiegającej przez Rynek w Zakliczynie, od skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z ul. Malczewskiego do skrzyżowania ul. Kamieniec i ul. Mickiewicza.

Wjazd na płytę Rynku dostępny będzie od ul. Piłsudskiego, w północno-wschodniej części Rynku.

Wprowadzone zostaną następujące objazdy:
– objazd dla pojazdów do 3,5 t, ul. Piłsudskiego w stronę ul. Spółdzielczej i dalej w kierunku ul. Kamieniec i ul. Ogrodowej,
– objazd dla pojazdów do 3,5 t ul. Malczewskiego w stronę ul. Jagiellońskiej i dalej ul. Spokojną w kierunku Wesołowa,
– objazd dla samochodów powyżej 3,5 t do Wesołowa odbędzie się drogą powiatową 1410K (ul. Ruchu Oporu) w kierunku Stróż i dalej drogą powiatową 1408K (obok szkoły w Stróżach).

Na drodze gminnej ul. Ogrodowa zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch pojazdów na odcinku od skrzyżowania z ul. Kamieniec do parkingu przy Parafii pw. Św. Idziego Opata w Zakliczynie. Ul. Różana oraz ul. Kamieniec nie będą posiadały połączenia z Rynkiem.

Wyznaczony został tymczasowy przystanek dla autobusów i busów na ul. Malczewskiego przed wjazdem do Rynku po prawej stronie. Objazd dla autobusów oraz busów z przystanku odbędzie się ul. Jagiellońską do drogi wojewódzkiej nr 975 (obok klasztoru oo. Franciszkanów).

Zgodnie z podpisanymi umowami z wykonawcami planowany termin zakończenia robót w Rynku w Zakliczynie to maj 2021 r. Jednak w miarę postępu prac dopuszczane będą do ruchu wybrane odcinki dróg i skrzyżowań. Zachęcamy do zapoznawania się z aktualnymi informacjami dotyczącymi organizacji ruchu w Rynku w Zakliczynie, które publikowane będą na stronach zakliczyn.pl i zakliczyninfo.pl.

Prosimy o stosowanie się do oznakowania tymczasowego i wprowadzonych objazdów. Za utrudnienia przepraszamy.

Szczegóły na poniższych mapach poglądowych.
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).