Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Szkoła w Filipowicach w ERASMUSIE+

21 czerwca, 2024

MAMY TO! Z przyjemnością informujemy, że zgłoszony przez Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach projekt „Innowacyjni nauczyciele i kreatywni uczniowie to klucz do nowoczesnej edukacji” otrzymał dofinansowanie z programu ERASMUS+.
Nasza szkoła złożyła wniosek typ akcji 1 KA122-SCH- Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej w Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności i otrzymała dofinansowanie w kwocie 45 455 euro. Jesteśmy wielkimi szczęśliwcami, gdyż nasz wniosek znalazł się na 52 miejscu na 1050 złożonych, a to oznacza, że nasz zespół mierzy i sięga daleko patrząc w przyszłość rozwijając skrzydła.
W ramach projektu zorganizowane zostaną dwa wyjazdy do Portugalii – dwie grupy po 10 uczniów plus opiekunowie. Będą mieć nie tylko wspólne lekcje z portugalskimi rówieśnikami, ale również inne zajęcia zapoznawcze i integracyjne, m.in. w planach są mecze piłkarskie i siatkówki. Do Porto pojadą uczniowie klasy siódmej i ósmej – nie tylko z wysokimi wynikami w nauce, ale także np. zaangażowani w życie szkoły, życie lokalne wspierając osoby starsze, propagujące wartości patriotyczne i realizujące wartości naszego Patrona Świętego Jana Pawła II. Ponadto w ramach kursów i szkoleń do Portugalii uda się kadra nauczycielska w ilości 10 osób. A całość projektu nadzorowana będzie przez Zespół ds. projektu, który uda się z wizytą przygotowawczą do partnerów w Portugalii w celu ustalenia szczegółów i dopięcia mobilności na tzw. „ostatni guzik”. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, nasza praca przynosi efekty i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie projektu.

Logotyp programu Erasmus+Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).