Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

Spotkanie konsultacyjne w ramach przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju

23 czerwca, 2022

Członkowie Stowarzyszenia LGD Dunajec-Biała, Przedstawiciele Organizacji Pozarządowych, Mieszkańcy i Przedsiębiorcy z terenu Gminy Zakliczyn

Kończy się okres realizacji dotychczasowej Lokalnej Strategii Rozwoju, a także obecny okres programowania w Unii Europejskiej. To oznacza, że przed nami czas podsumowania dotychczasowych działań, a także pierwszych refleksji o efektach jakie te działania przyniosły naszej gminie i całemu obszarowi działania LGD. Nowy okres programowania, w który wkraczamy oznacza konieczność wprowadzenia nowego podejścia i rozwiązań organizacyjnych, wyznaczenia nowych celów i zaplanowania działań, a być może także redefiniowania wcześniej wyznaczonych kierunków.

Będziemy chcieli proces ten przeprowadzić w sposób maksymalnie partycypacyjny – włączając i angażując Państwa na różnych etapach procesu diagnostycznego oraz definiowania celów i planowania ważnych działań z punktu widzenia rozwoju Gminy Zakliczyn i całego obszaru.

Pierwsze z cyklu spotkań (które w takiej samej formule zaplanowaliśmy we wszystkich gminach nowo utworzonego Pogórzańskiego Stowarzyszenia Dunajec-Biała) odbędzie się w środę, 29 czerwca br. o godzinie 15.00 w Zakliczyńskim Centrum Kultury, Rynek 1.

W czasie dwugodzinnego spotkania będziemy chcieli odnieść się do kończącego się okres realizacji obecnej strategii, a także porozmawiać o naszych zasobach i atutach, które odróżniają nas od innych regionów i są podstawą budowania naszej lokalnej tożsamości. Siłą rzeczy pewnie nie zabraknie też dyskusji na temat barier, które utrudniają nam realizację naszych celów.

Bez takiej analizy obszaru LGD nie będzie możliwe – w kolejnych krokach – zdefiniowanie nowej ścieżki rozwoju naszego obszaru w ramach instrumentu „Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność”.

W imieniu Zarządu Pogórzańskiego Stowarzyszenia Dunajec-Biała:
Janusz Kowalski
Janusz Jarząb

Realizujemy zakres tematyczny harmonogramu pierwszych spotkań konsultacyjnych w ramach przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju 2023-2027:
1. Zapoznanie z procesem przygotowania LSR w tym realizacji programowych
2. Analiza s
tanu i potencjału obszaru Pogórzańskiego Stowarzyszenia Dunajec-Biała
3. Analiza obszaru w tym mocnych stron, atutów
4. Analiza potrzeb w tym kontekście
5. Analiza obszaru w tym słabych stron, zagrożeń
6. Analiza potrzeb w tym kontekście
7.
Diagnozy strategiczne

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).