Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta

Rządowe pieniądze na infrastrukturę turystyczną i ciąg pieszo-rowerowy

01 kwietnia, 2021
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Gmina Zakliczyn otrzymała 1 mln 250 tys. zł z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze wykorzystane zostaną na budowę budynku świetlicy wiejskiej w Melsztynie, która pełnić będzie jednocześnie funkcję punktu informacji turystycznej oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej nr 975 w Zakliczynie.

Na budowę świetlicy przy drodze prowadzącej na zamkowe wzgórze gmina Zakliczyn będzie miała do dyspozycji 800 tys. zł. W ramach inwestycji do budynku doprowadzone zostaną instalacje – wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, gazowa i elektryczna. Ten obiekt będzie przystanią dla turystów odwiedzających odbudowywany zamek, a także miejscem spotkań mieszkańców Melsztyna oraz całej gminy. Zagospodarowany zostanie ponadto teren wokół budynku.

450 tys. zł z rządowego funduszu wesprze natomiast budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej w Zakliczynie (w kierunku Bieśnika). Odcinek o długości przeszło 1 km ułatwi rowerzystom dojazd m.in. połączy się ze ścieżką rowerową przy drodze powiatowej w stronę miejscowości Stróże oraz w kierunku północnym do centrum Zakliczyna i do trasy EuroVelo (odcinek Czchów Zapora – Lusławice).

Oba przedsięwzięcia przyczynią się do wzrostu atrakcyjności turystycznej naszej gminy. Dziękuję za pomoc w pozyskaniu rządowych pieniędzy parlamentarzystom ziemi tarnowskiej – panu senatorowi prof. Kazimierzowi Wiatrowi oraz pani poseł Annie Pieczarce i posłowi Piotrowi Sakowi – mówi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Przypomnijmy, że łącznie z trzech transz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który samorządom lokalnym minimalizować na straty poczynione przez Covid-19 Gmina Zakliczyn dostała łącznie przeszło 11,3 mln zł.

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).