Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Rodzinna Małopolska – 1 mln złotych na kompleksowe działania dedykowane rodzinom

28 marca, 2023
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
Województwo małopolskie podejmuje wiele inicjatyw na rzecz wspierania rodzin. W chwili obecnej realizowane są programy z zakresu kompleksowego wsparcia rodziny, poradnictwa dla rodzin, poprawy kompetencji rodzicielskich czy wzmacniania więzi rodzinnych. Dotowane projekty pełnią niebagatelną rolę wspierając współczesną rodzinę w zapobieganiu i przezwyciężaniu kryzysów, ale również sprzyjają odbudowywaniu relacji między – rodzinnych.

W ramach otwartego konkursu ofert pn. „Rodzinna Małopolska” o dotację na okres dwóch lat będą mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, które prowadzą działalność na rzecz rodziny na terenie województwa małopolskiego. Zaplanowane przez nich projekty obejmować mogą w szczególności szkolenia, superwizje rodzinne, mediacje rówieśnicze, poradnictwo, rodzinne wyjazdy edukacyjne, integracyjne, turystyczne, działania wspierające rodziny w trudnych sytuacjach.

Alokacja w ramach konkursu wynosi 1 000 000 zł (po 500 000 zł na każdy rok) a planowane działania winny obejmować okres dwuletni w przedziale czasowym  od 1 kwietnia 2023 r. do 30 listopada 2024 r.

Konkurs skierowany jest do podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, oraz stowarzyszeń zwykłych zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach, jeśli ich cele statutowe są zgodne z obszarem, celami i założeniami konkursu.

Oferty można składać do dnia 13 kwietnia 2023 r. (poprzez Generator eNgo) oraz do 14 kwietnia 2023 r. w wersji papierowej do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie w zakładce: Współpraca z organizacjami pozarządowymi.
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).