Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Rekrutacja uczestników bezpłatnych szkoleń komputerowych w ramach projektu pn. “Aktywni seniorzy w cyfrowym Zakliczynie”

01 czerwca, 2020

Gmina Zakliczyn ogłasza rekrutację uczestników bezpłatnych szkoleń komputerowych w ramach projektu pn. “Aktywni seniorzy w cyfrowym Zakliczynie”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Szkolenia skierowane są do seniorów: kobiet w wieku 60+ oraz mężczyzn w wieku 65+ będących mieszkańcami miasta Zakliczyn, którzy ze względy na zły stan zdrowia, samotność, niepełnosprawność czy niesamodzielność wymagają wsparcia w funkcjonowaniu w warunkach domowych i pomocy w integracji społecznej. Liczba uczestników szkoleń komputerowych wynosi 60 osób. O zakwalifikowaniu do szkoleń komputerowych decydować będzie kolejność zgłoszeń, z tym warunkiem, że pierwszeństwo w zakwalifikowaniu się do udziału mają seniorzy, którzy korzystają z usługi Teleopieki w ramach projektu pn. “Aktywni seniorzy w cyfrowym Zakliczynie”.

Szkolenia komputerowe przeprowadzone będą w Zakliczynie na przełomie czerwca i lipca 2020 r. w wymiarze 6 godzin (2 dni po 3 godziny), w grupach 5-osobowych. Tematyka szkoleń obejmuje m.in. podstawowe umiejętności obsługi komputera/smartfonu, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, zakładania Profilu Zaufanego, Internetowego Konta Zdrowotnego czy e-recepty. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma dodatkowo w formie użyczenia laptop wraz z mobilnym Internetem z możliwością bezpłatnego korzystania do dnia 31.12.2020 r.

Termin składania kart zgłoszenia przez zainteresowane osoby upływa w dniu 15 czerwca 2020 r.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa beneficjentów w szkoleniach komputerowych, karta zgłoszenia oraz dodatkowe informacje dostępne są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zakliczynie, ul. Malczewskiego 15 (pokój 6), w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie, Rynek 32 (pok. nr 8 – sekretariat).

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 14 66 52 275, wew. 18 lub adresem e-mail: senior@zakliczyn.pl, a także na stronie internetowej projektu: senior.zakliczyn.pl.

Do pobrania:

1) Regulamin rekrutacji
2) Karta zgłoszenia
3) Oświadczenie Uczestnika o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Projekt „Aktywni seniorzy w cyfrowym Zakliczynie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).