Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Pożyczka antykryzysowa REACT-EU – bezpieczna pożyczka na trudne czasy

02 grudnia, 2022

Małopolski Fundusz Rozwoju zawarł Umowy Operacyjne z Pośrednikami Finansowymi wyłonionymi w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w celu wdrożenia i zarządzania Instrumentem finansowym dotyczącym Pożyczki antykryzysowej REACT-EU.

Umowy o łącznej wartości 60 mln PLN zawarto z 3 Pośrednikami Finansowymi:

  • Fundacją Rozwoju Regionu Rabka
  • Polską Fundacją Przedsiębiorczości
  • Konsorcjum: Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A. – lider, oraz
  • Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej sp. z o.o. – konsorcjant

Pożyczki, których udzielaniem zajmą się Pośrednicy Finansowi skierowane są do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa małopolskiego, planujących inwestycje w celu zwiększenia swojej zdolności (odporności) do prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach kryzysowych.

Parametry pożyczek:

  • kwota pożyczki: od 10.000 zł do 1.500.000 mln zł
  • okres spłaty: do 84 miesięcy
  • okres karencji: do 6 miesięcy, przy czym karencja nie wydłuża okresu spłaty pożyczki
  • oprocentowanie: na zasadach korzystniejszych niż rynkowe, jest zmienne, ustalane według obowiązującej stopy bazowej, nie wyższej jednak niż stopa bazowa obowiązująca w dniu zawarcia Umowy

Link do strony MFR na którym można znaleźć najważniejsze informacje oraz namiary na PF: https://mfr.com.pl/pozyczka-antykryzysowa-react-eu/

napis: "Pożyczka antykryzysowa REACT-EU" na białym tle
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).