Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Podpisano umowę na budowę chodnika w Wesołowie

03 grudnia, 2023

Starostwo Powiatowe w Tarnowie podpisało umowę z wykonawcą na budowę chodnika przy drodze powiatowej 1408K w Wesołowie. Po przetargu wartość inwestycji to blisko 1,2 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 80 procent tej kwoty. Powstanie 800 metrów bieżących chodnika od skrzyżowania z ul. Grabina w Zakliczynie do skrzyżowania z drogą gminną przy sklepie w Wesołowie. Termin wykonania zadania ustalony jest na kwiecień 2024 roku.

Chodnik ten umożliwi połączenie centrum Wesołowa z Zakliczynem jeśli chodzi o ruch pieszych. Jest na tym odcinku duże natężenie samochodów i gęsta zabudowa, więc chodnik dla pieszych znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa – podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 100%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Budowa chodnika w miejscowości Wesołów

Budowa chodnika w miejscowości Wesołów
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).