Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Pieniądze od premiera na dwie drogi gminne i powiatową

20 lipca, 2023

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zaakceptowane zostały dwa wnioski z gminy Zakliczyn – na remonty dróg gminnych z Paleśnicy do Jamnej oraz w Jamnej. Rządowe wsparcie wyniesie łącznie blisko 1,2 mln zł.

Modernizacja dróg lokalnych, dróg gminnych, powiatowych jest istotna zwłaszcza z perspektywy mieszkańców. Polska zmienia się na naszych oczach – podkreślił szef polskiego rządu.

Na remonty dróg lokalnych w całym kraju przeznaczono teraz dodatkowy miliard złotych. Dzięki temu rządowe wsparcie uzyskały 1463 zadania, w tym 421 powiatowych i 1042 gminne. W Małopolsce dofinansowane zostaną 162 inwestycje drogowe: 29 powiatowych i 133 gminne, co pozwoli na remont 129 km dróg.

Zaakceptowano dwa wnioski z gminy Zakliczyn. Wyremontowana zostanie droga główna z Paleśnicy na Jamną na odcinku o długości 4,3 km. Zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa na poboczach tak, aby 2 samochody mógłby swobodnie się rozminąć. Wykonane zostanie również odwodnienie drogi. Dofinansowanie wynosi 1 033 043 zł (70 procent wartości inwestycji). Położona zostanie też nowa nakładka asfaltowa na drodze gminnej w Jamnej (obok domu św. Jacka – w kierunku wzgórza 530). Na to zadanie rząd przekaże ponad 161 tys. zł (80 procent wartości inwestycji).

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak ze spotkania samorządowców z premierem Mateuszem Morawieckim w Makowie Podhalańskim przywiózł jeszcze jedną dobrą wiadomość. Powiat tarnowski otrzymał pieniądze (blisko 1,9 mln zł) na remont drogi powiatowej Filipowice – Ruda Kameralna – Borowa. Poprawi się komfort jazdy, bo nawierzchnia wymieniona zostanie na odcinku 4,1 km.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, logotypGmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).