Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Pieniądze na boisko w Filipowicach

29 lutego, 2024

Z Programu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa” gmina Zakliczyn otrzymała dotację na przebudowę boiska do gry w piłkę ręczną na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach. Wysokość przyznanego przez Urząd Marszałkowski dofinansowania wynosi 174 tys. zł. Boisko będzie miało wymiary 20 x 40 m. Będzie miało podbudowę mineralną, a nawierzchnia wykonana zostanie z trawy syntetycznej. Obiekt będzie służył uczniom miejscowej szkoły, ale będzie też ogólnodostępny.

To kolejna inwestycja, która zrealizowana zostanie w celu poprawy infrastruktury w zakresie kultury fizycznej, sportowej i rekreacyjnej – podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Będzie uzupełnieniem Otwartej Strefy Aktywności w Filipowicach, w skład której wchodzi siłownia plenerowa, plac zabaw dla dzieci oraz strefa relaksu. Boisko do piłki ręcznej będzie gotowe w III kwartale br.

Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa, grafika promocyjna
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).