Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

Otwarcie i poświęcenie boiska przy Szkole Podstawowej w Faściszowej

21 września, 2022

Mszą św. w intencji całej społeczności szkolnej zgromadzonej wokół Szkoły Podstawowej im. Jacka Malczewskiego, rozpoczęto uroczystość otwarcia i poświęcenia boiska wielofunkcyjnego w Faściszowej.
W wydarzeniu udział wzięli Minister Włodzimierz Bernacki, Poseł Anna Pieczarka, Poseł Piotr Sak, Radny Powiatowy Józef Gwiżdż, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Zastępca Burmistrza Dawid Drukała, Radna Rady Miejskiej w Zakliczynie i sołtys Faściszowej Zofia Boczek, Radny Zygmunt Olchawa, Ks. Dziekan Paweł Mikulski, O. Tomasz Michalik – Proboszcz Parafii i Gwardian klasztoru pw. św. Anny w Bieczu, radni Rady Miejskiej w Zakliczynie, a także zaproszeni dyrektorzy szkół, nauczyciele i przede wszystkim szkolna brać. Poświęcenia boiska dokonał O. Ariel Krzywda, Gwardian i Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie.
Zadanie inwestycyjne polegało na wymianie nawierzchni asfaltowej istniejącego boiska o wymiarach 40,3 x 20,1 m na boisko o wymiarach 44 x 24 z nawierzchnią trawiastą sztuczną i na warstwie elastycznej przepuszczalnej. Wybudowane zostało ogrodzenie wzdłuż dłuższych boków o wysokości 4 metrów wraz z bramą wjazdową i furtką, a także powstały tzw. piłkochwyty. Wykonana została ponadto mała architektura, w tym ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna.
Przypomnijmy, że łączny koszt inwestycji to kwota 459.410,90 zł, w tym dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska w wysokości 213.934,00 zł, środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 228.484,00 zł i wkład własny budżetu Gminy Zakliczyn: 16.541,16 zł. Wsparcie rządowe dla tej inwestycji wyniosło blisko 97% kosztów zadania.
Dyrektor Adam Zawada podziękował Burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi i Radzie Miejskiej w Zakliczynie za przychylność wobec tej inwestycji, a firmie Mel-dróg za szybkie wykonanie prac.
Obecni goście gratulowali inwestycji i zachęcali brać szkolną do aktywnego uprawiania sportu i bezpiecznego korzystania z boiska. Burmistrz Dawid Chrobak złożył podziękowania na ręce Ministra Włodzimierza Bernackiego, Poseł Anny Pieczarki i Posła Piotra Saka za realne wsparcie polskiego rządu kierowane na lokalne inwestycje w takich gminach jak Zakliczyn. Podziękował tez pracownikom Urzędu Miejskiego w Zakliczynie z Zastępcą Dawidem Drukała na czele, za bardzo dobrą współpracę i realizację tej ważnej inwestycji, która na lata będzie służyła zarówno młodzieży uczącej się w tej placówce, jak i mieszkańcom gminy Zakliczyn.
Po części oficjalnej zebrani goście wraz z całą społecznością szkolną udali się do budynku, na część artystyczną przygotowaną przez dzieci i młodzież pod czujnym okiem opiekunów.

Tekst: Monika Kulak, foto: Michał Papuga

#gallery-1 {
margin: auto;
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 100%;
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Otwarcie i poświęcenie boiska przy Szkole Podstawowej w Faściszowej

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).