Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Ostrzeżenie meteorologiczne o burzy z gradem drugiego stopnia w dniach do 17 do 18 czerwca

17 czerwca, 2020
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie 2 stopnia obowiązuje od godz. 10.00 dnia 17 czerwca do godz. 6.00 dnia 18 czerwca.

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).