Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Ostrzeżenie meteorologiczne: Burze – Stopień: 2

22 maja, 2024
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 55 mm, porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami grad.
Ważność: od: 2024-05-22 godz. 12:00 do: 2024-05-23 godz. 02:00.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.
Obszar: powiat tarnowski.

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).