Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Nowe inwestycje na obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Zakliczynie

04 czerwca, 2020
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Zwiększona zostanie atrakcyjność oraz unowocześniony zostanie obiekt sportowo-rekreacyjny LKS Dunajec w Zakliczynie. Środki finansowe na ten cel pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dunajec – Biała”.

W ramach zaplanowanych prac zostanie wykonana m.in. zewnętrzna elewacja trybun przy boisku LKS Dunajec. Ułożone zostaną płytki, wymalowane i wyszpachlowane ściany oraz zamontowane zostaną umywalki w pomieszczeniach przeznaczonych pod ogólnodostępną toaletę dla kibiców oraz
w szatniach dla trenerów i sportowców, a także w kotłowni ogrzewającej obiekt trybun sportowych.

Obiekt zostanie wyposażony w tablicę wyników powieszoną na budynku hali sportowej oraz boks dla spikera, który będzie elementem mobilnym (platforma na kółkach). Zamontowane zostanie ogrodzenie o wysokości do 2 metrów, które poprawi bezpieczeństwo korzystających z obiektu.

Ponadto zamontowane zostaną nowe siatki ochronne do istniejących słupków  tzw. piłkochwyty oraz zostaną wymienione na nowe punkty oświetlenia umieszczone na budynku sali sportowej.

– Cały czas dokładamy starań, aby obiekt sportowo-rekreacyjny w Zakliczynie był coraz bardziej nowoczesny i coraz bardziej atrakcyjny. Aby jak najlepiej służył nie tylko sportowcom, ale także wszystkim korzystającym z niego mieszkańcom naszej gminy. Warto podkreślić, że obiekt otwarty jest w każdy dzień tygodnia i dostępny dla każdej grupy odbiorców – twierdzi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Na przeprowadzenie tych prac LKS Dunajec Zakliczyn będzie miał 60 tys. zł.

 
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).