Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli
Pokaż menu

Największe w historii dofinansowanie do powiatowej inwestycji drogowej

09 sierpnia, 2022

Starostwo Powiatowe w Tarnowie podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym SA w Dębicy na remont drogi powiatowej Zdonia – Czchów – Iwkowa w miejscowościach Zakliczyn, Wola Stróska, Stróże i Filipowice. Wartość inwestycji to prawie 4 mln zł, a 95 procent tej kwoty pokryte zostanie z drugiej edycji Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

– To historyczna umowa, gdyż jeszcze nigdy nie mieliśmy w powiecie tak wysokiego procentowo dofinansowania do inwestycji drogowej – powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz.

Gruntownie wyremontowana zostanie droga na odcinku prawie 5 km. Położona zostanie nie tylko nowa nakładka asfaltowa, ale także wykonane zostanie odwodnienie i wiele innych prac poprawiających bezpieczeństwo, w tym powstaną podświetlane przejścia dla pieszych z zestawami solarnymi. Dodatkowo gmina Zakliczyn zrobi przy tej jezdni (na odcinku ok. 2 km) chodnik ze ścieżką rowerową. Pieniądze na ten cel samorząd zakliczyńskiej gminy otrzymał również z „Polskiego Ładu” (1,5 mln zł).

Za środki finansowe z drugiej edycji „Polskiego Ładu” (przeszło 15,7 mln zł) powiat tarnowski zrealizuje jeszcze dwie inwestycje kubaturowe – wybuduje Zakład Aktywizacji Zawodowej w Wierzchosławicach-Dwudniakach oraz przebuduje i zaadaptuje na potrzeby Pogotowia Ratunkowego i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej budynek dawnego Komisariatu Policji w Żabnie. Przetargi zostały już ogłoszone.

W spotkaniu prasowym, podczas którego podpisano umowę, uczestniczyli również Grzegorz Kwiatkowski z Banku Gospodarstwa Krajowego, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach oraz burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Zdjęcie i źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

 

 
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).