Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Nabór uczestników do projektu pt. „Produkt lokalny – dźwignią rozwoju turystyki na obszarze Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała”

05 sierpnia, 2021

Jesteś lokalnym producentem (np. rękodzielnikiem, przetwórcą, …), osobą zajmującą się turystyką, przedstawicielem LGD Dunajec-Biała lub mieszkańcem zainteresowanym produktem lokalnym i rozwojem turystyki? Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała zaprasza Cię  do udziału w seminarium (online) oraz 3-dniowym  wyjeździe studyjnym do Nyskiego Księstwa Jezior i Gór w ramach projektu pt. „Produkt lokalny – dźwignią rozwoju turystyki na obszarze Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała”.

Celem ww. operacji jest zapoznanie uczestników projektu z działaniem certyfikatu produktu lokalnego na przykładzie Nyskiego Księstwa Jezior i Gór oraz przedstawienie dobrych praktyk w zakresie wykorzystania produktów lokalnych w rozwoju turystycznym obszaru poprzez organizację i przeprowadzenie seminarium, wyjazdu studyjnego oraz opracowanie poradnika.

W ramach seminarium (online) zostaną  omówione takie kwestie jak: czym jest produkt lokalny?; dobre praktyki z zewnątrz; uwarunkowania prawne sprzedaży produktów lokalnych; produkt lokalny, a marka; produkt lokalny w turystyce. Seminarium stanowić będzie teoretyczne podwaliny ukazania potencjału produktów lokalnych w rozwoju turystyki i ma  być wstępem wyjazdu studyjnego do Nyskiego Księstwa Jezior i Gór, w którym wezmą udział uczestnicy seminarium.

Z kolei podczas wyjazdu studyjnego do Nyskiego Księstwa Jezior i Gór (NKJiG) przeprowadzone zostaną wykłady  dotyczące prezentacji działalności LGD NKJiG ze szczególnym uwzględnieniem zasad prowadzonej certyfikacji Produktu Lokalnego; wpływu produktów lokalnych na rozwój oferty turystycznej LGD NKJiG; atrakcji turystycznych  LGD NKJiG ze szczególnym uwzględnieniem produktów lokalnych. Ponadto przedstawione zostaną podmioty/obiekty/miejsca   posiadające certyfikat Produktu Lokalnego NKJiG oraz zaprezentowane cykliczne wydarzenia, które wpływają na rozwój turystyczny i kulturowy Gminy Głuchołazy.  W ramach wyjazdu studyjnego zaplanowano również zwiedzanie lokalnych producentów wraz z degustacjami, zwiedzanie atrakcji turystycznych posiadających Certyfikat Produkt Lokalny NKJiG oraz wymianę wiedzy i doświadczenia w zakresie produktów lokalnych i ich wykorzystania w rozwoju  turystyki obszaru.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić i przesłać podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z klauzulą informacyjną dotyczącą zbierania danych osobowych w terminie od 26 lipca 2021 r. do dnia 09 sierpnia 2021 r. na adres biuro@dunajecbiala.pl  lub złożyć osobiście w biurze LGD Dunajec-Biała (ul. Browarki 7, 32-840 Zakliczyn).

O zakwalifikowaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Projekt realizowany jest w partnerstwie z: Nyskim Księstwem Jezior i Gór, Regionalnym Stowarzyszeniem Mieszkańców Gminy Wojnicz, Małopolskim Stowarzyszeniem Winiarzy.

NIE CZEKAJ! DOŁĄCZ DO PROJEKTU!

Formularz zgłoszeniowy – do pobrania

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).