Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Misja – przybliżyć historię Wielkiej i Małej Ojczyzny

04 kwietnia, 2023

Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim. – tak brzmi temat tegorocznej XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jak co roku przyjmuje formę projektu edukacyjno-obywatelskiego, mającego na celu naukę postaw patriotycznych i obywatelskich oraz współodpowiedzialności młodych ludzi za podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej. Swoją chęć udziału w sesji zgłosiły Gabriela Duda i Martyna Zych z Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wróblowicach. Uczennice przygotowały stronę internetową przybliżającą wydarzenia w getcie warszawskim. Skupiły się również na przeszłości związanej z obecnością getta na ziemi zakliczyńskiej. Ważne, aby poznać swoje korzenie i być dumnym Patriotą. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową przygotowaną przez Gabrysię i Martynę ( emaze.me/pamiecobohaterach )

Gabriela Duda i Martyna Zych - uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wróblowicach

 




Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).