Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

List Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z okazji uroczystości otwarcia rynku w Zakliczynie po rewitalizacji

23 maja, 2022

Prezes Rady Ministrów

Zakliczyn, 21 maja 2022 r.

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękuję za zaproszenie na uroczystość otwarcia rynku miejskiego w Zakliczynie po jego rewitalizacji Niestety obowiązki uniemożliwiają mi osobiste uczestnictwo w dzisiejszym wydarzeniu. Jednak za pośrednictwem tego listu pragnę przekazać Państwu serdeczne pozdrowienia, jak, również wyrazy wdzięczności za miłą atmosferę mej ubiegłorocznej wizyty w Państwa mieście, Którą do dziś pamiętam.

Rynek to serce miasta. Tutaj zbiegają się różne drogi, tutaj organy administracji mają swoje siedziby, tutaj w ważnych chwilach spotykają się mieszkańcy. Na rynku w Końcu Kwitnie życie towarzyskie, ruch turystyczny, a także lokalny handel i usługi. Trudno wyobrazić sobie życie miejscowości bez tej przestrzeni, zwłaszcza w tak urokliwym miejscu.

Tym bardziej cieszy mnie, że skorzystali Państwo z możliwości, jakie przy realizacji tego typu inwestycji stwarzają fundusze unijne. Satysfakcją napawa mnie również fakt, że władze Miasta i Gminy Zakliczyn skutecznie zabiegały o wsparcie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jak też o środki z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Rewitalizacja zakliczyńskiego rynku była inwestycją kompleksową, Która objęta między innymi infrastrukturę techniczną, przebudowę drogi powiatowej, zmianę nawierzchni rynku, odnowienie elewacji ratusza, zasadzenia drzew. Po trzech latach prac remontowych ten drugi co do wielkości tego typu plac miejski w Małopolsce – ponownie będzie mógł odsłonić swe piękne oblicze.

Szanowni Państwo, dziękuję wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie tej inwestycji Gratuluję Państwu profesjonalizmu i Kreatywności w podejmowaniu niełatwych zadań. Życzę, 6y odnowiony rynek miejski stał się wizytówką miasta i był miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszańców oraz turystów. Wszystkim Państwu zebranym na dzisiejszej uroczystości przekazuję serdeczne pozdrowienia.

(-) Mateusz Morawiecki

Organizatorzy i uczestnicy uroczystości otwarcia rynku w Zakliczynie po rewitalizacji

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).