Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Komunikat Nr 9 Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn z dnia 4 maja 2020 r. w sprawie handlu na płycie Rynku w Zakliczynie oraz Targowisku “Mój Rynek”

04 maja, 2020
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Od dnia 5 maja 2020 r. znosi się ograniczenia handlu na Targowisku na płycie Rynku w Zakliczynie i Targowisku Targowica „Mój Rynek” przy ulicy Grabina w Zakliczynie ogłoszone Komunikatem Nr 7 Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn z dnia 21 kwietnia 2020 r. w sprawie handlu na płycie Rynku w Zakliczynie oraz Targowisku “Mój Rynek”.

Na Targowisku na płycie Rynku w Zakliczynie i Targowisku Targowica „Mój Rynek” przy ulicy Grabina w Zakliczynie dopuszczalny jest handel całym asortymentem (zgodnie z obowiązującymi na targowiskach regulaminami), jednak nadal pod warunkiem:

– stosowania się przez sprzedających do rekomendacji określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny „zalecane działania zapobiegające zagrożeniu epidemiologicznemu COVID – 19″,

– respektowania zasady, że w obrębie jednego punktu handlowego możne znajdować się maksymalnie 4 klientów,

– zachowania odstępów pomiędzy osobami, odległość klient-klient, klient-sprzedawca, sprzedawca-sprzedawca co najmniej 1,5 metrów,

respektowania zakazu samoobsługi – towar podaje wyłącznie sprzedawca,

– zakrywania ust i nosa oraz noszenia rękawiczek na targowisku przez sprzedających i kupujących (sprzedający musi ponadto posiadać płyn dezynfekcyjny, którym na bieżąco będzie dezynfekował stoisko),

– dezynfekowania rąk przy wejściu na teren targowiska przy użyciu płynu dezynfekującego,

– respektowania zaleceń i stosowania się do wytycznych obsługi targowiska.

Apeluje się jednocześnie do sprzedawców i klientów o zapewnienie i stworzenie takich warunków przy dokonywaniu sprzedaży, aby zachować wszelkie środki ostrożności i bezwzględnie przestrzegać zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Burmistrz Miasta i Gminy

(-) Dawid Chrobak

 

 
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).