Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Jest droga, będzie kładka?

25 listopada, 2023

Z pieniędzy od wojewody małopolskiego, przyznanych gminie Zakliczyn na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, wyremontowany został prawie 1,1 km odcinek drogi gminnej w Wesołowie prowadzącej na stary most oraz w kierunku ścieżki rowerowej EuroVelo. Inwestycja ta otwiera drogę do wybudowania kładki nad Dunajcem, która umożliwiałaby ruch pieszych i rowerzystów w kierunku Melsztyna. Koszt położenia nowej nawierzchni asfaltowej, wykonania zjazdów do dróg wewnętrznych oraz poboczy to 957 tys. zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 761 tys. zł.

Odnowienie drogi w Wesołowie umożliwi rozpoczęcie prac przygotowawczych w celu wybudowania kładki nad Dunajcem dla pieszych i rowerzystów w kierunku drogi wojewódzkiej nr 980 oraz zamku w Melsztynie. – Kładka powstanie w miejscu dawnego mostu. Na razie zlecimy opracowanie dokumentacji projektowej – zapowiada burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Obliczamy, że wykonanie projektu technicznego będzie kosztowało około 400 tys. zł, natomiast całe zadanie około 10 mln zł. Będziemy starać się o środki zewnętrzne.

Warto dodać, że trwa procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy innej inwestycji w Wesołowie – budowy chodnika przy drodze powiatowej od skrzyżowania z ul. Grabina w Zakliczynie do skrzyżowania z drogą gminną przy sklepie w tej miejscowości. Chodzi o odcinek ok. 800 metrów. Powiat tarnowski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymał na to zadanie 1,8 mln zł.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 100%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

odcinek drogi gminnej w Wesołowie prowadzącej na stary most

odcinek drogi gminnej w Wesołowie prowadzącej na stary most

odcinek drogi gminnej w Wesołowie prowadzącej na stary most

widok na zamek w Melsztynie z EuroVelo w Wesołowie
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).