Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

IX edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym”

05 sierpnia, 2021

14 sierpnia (w sobotę) po raz 7 w Gminie Zakliczyn przeprowadzony zostanie Bieg “Tropem Wilczym”. Bieg corocznie organizowany jest z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marzec). W tym roku ze względu na “pandemię”, termin biegu zmieniany był dwukrotnie. Ostatecznie ogólnopolski organizator wydarzenia, Fundacja Wolność i Demokracja ustaliła termin na Dzień Wojska Polskiego 15 sierpnia. Ze względów organizacyjnych tegoroczny bieg w gminie Zakliczyn odbędzie na Jamnej, dzień wcześniej niż pozostałe biegi w Polsce.
Organizatorzy SKKT “Compass” i UKS “Jordan” działający przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie oraz honorowy patron wydarzenia Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, zapraszają Państwa od godziny 13.00 do Chatki Włóczykija na Jamnej, gdzie zlokalizowane będzie biuro zawodów biegu “Tropem Wilczym” i Rodzinnej Gry Terenowej. Bieg na dystansie 1963 m w miejscowości, gdzie rozegrała się jedna z największych bitew partyzanckich w Małopolsce ma też symboliczny wymiar oddania hołdu żołnierzom Armii Krajowej, którzy po zakończeniu wojny musieli się zmierzyć z kolejnym totalitaryzmem.

Do pobrania: Regulamin Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym” – dokument .pdf

IX edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", plakat

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).