Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Inwestowanie w lepszy klimat

06 lutego, 2023

Czterdzieści małopolskich samorządów i spółek komunalnych odebrało w Nowym Sączu pomoc finansową dla gospodarki wodno-ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina Zakliczyn otrzymała 3 mln 591 tys. zł na budowę sieci kanalizacyjnej w Charzewicach i wodociągowej w Melsztynie.

Podczas wydarzenia wicemarszałek Małopolski Józef Gawron przypomniał, że gospodarka wodno-ściekowa jest jednym z najważniejszych elementów codziennego życia mieszkańców, a potrzeby na budowę tej niezwykle potrzebnej infrastruktury, by podnosić jakość życia na obszarach wiejskich, są wciąż obiektem niezwykłej troski, nie tylko samorządów lokalnych. Zarząd Województwa Małopolskiego właśnie przekazał na ten cel kolejne fundusze – 128 mln zł.

Inwestujemy w gospodarkę wodno-kanalizacyjną, aby codzienne życie mieszkańców było bardziej komfortowe, a środowisko czystsze. To też istotny krok w kierunku unowocześniania gospodarki, to starania o lepszy klimat, by woda i kanalizacja były na europejskim poziomie – mówi wicemarszałek Józef Gawron.

Środki w ramach trzeciego naboru przekazane zostały gminom i spółkom komunalnym. Umożliwią m.in. budowę sieci kanalizacyjnej – 123 km, budowę sieci wodociągowej – 80 km, budowę przydomowych oczyszczalni ścieków – 200 szt., budowę i przebudowę ujęć wody – 4 szt., budowę oczyszczalni ścieków – 1 szt. Gmina Zakliczyn za otrzymane pieniądze wykona 31 przyłączy do sieci kanalizacyjnej w Charzewicach i Melsztynie oraz 9 przyłączy do sieci wodociągowej w Melsztynie.

Dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego za akceptację naszego wniosku i przyznanie dofinansowania. Dzięki temu siecią kanalizacyjną i wodociągową objąć będzie można kolejne obszary naszej gminy – stwierdza burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Tekst: Rafał Kubisztal, foto: Tomasz Łakoma

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 100%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).