Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Informacja Centrum Zdrowia Zakliczyn w sprawie szczepień ochronnych

04 maja, 2020
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W trosce o najmniejszych pacjentów Centrum Zdrowia Zakliczyn wznawia szczepienia ochronne dzieci. W pierwszej kolejności szczepione będą dzieci do 24 miesiąca życia, zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia. Szczepienia w naszej przychodni będą wykonywane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i higieny.

Szczepienia będą wykonywane wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu i godziny szczepienia z rejestracją.

Telefony:

14-66-53-427,

14-66-52-627,

730-791-200,

730-839-200.

Prosimy o punktualne przybycie na wyznaczoną godzinę.

Szczepienie można przeprowadzić jeżeli:

  • brak jest epidemiologicznych czynników ryzyka zakażenia SARS-CoV-2 zarówno u dziecka, jak i jego opiekunów lub innych domowników (np. powrót w ciągu 14 ostatnich dni z rejonów o dużej i utrwalonej transmisji SARS-CoV-2 lub kontakt w ciągu ostatnich 14 dni z osobą zakażoną SARS-CoV-2 lub chorą na COVID-19 lub przebywającą w kwarantannie z powodu ryzyka zakażenia SARS-CoV-2);
  • zarówno dziecko jak i rodzic/opiekun, a także ich domownicy nie mają objawów ostrej infekcji (gorączka, kaszel, duszność, biegunka), które mogłyby wskazywać na COVID-19;
  • brak innych przeciwwskazań do wykonania szczepienia;

Należy odroczyć szczepienia jeżeli w domu znajduje się osoba: z infekcją dróg oddechowych o nieustalonej przyczynie, podlegająca kwarantannie lub poddana izolacji w warunkach domowych.

Do ośrodka wpuszczony będzie wyłącznie jeden rodzic wraz z dzieckiem. Prosimy aby opiekun dziecka przyszedł do przychodni z założoną maseczką ochronną na usta i nos.

 

 

 
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).