Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Gmina Zakliczyn wyremontuje trzy drogi dojazdowe do pól

21 maja, 2020
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Gmina Zakliczyn wkrótce wyremontuje trzy drogi dojazdowe do pól dzięki dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 105 tys. zł, a środki te pochodzą z należności i opłat rocznych związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

W tym roku 162 gminy wyremontują drogi dojazdowe do pól dzięki dotacji przyznanej przez władze Małopolski. Rozdysponowały na ten cel prawie 13 mln zł. Przedsięwzięcia polegające najczęściej na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni w wybranej przez lokalne władze technologii  dofinansowywane są w wysokości 50 proc. wartości tych zadań.

– Prace na tych drogach są ważne, bo ułatwiają codzienne funkcjonowanie i prace rolnikom, dojazd do trudnych miejsc. Rolnicy wykorzystują do pracy w polu coraz nowocześniejszy sprzęt rolniczy, który wymaga odpowiednich tras, by dojechać na role – twierdzi wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka.

Gmina Zakliczyn wyremontuje w tym roku trzy drogi w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych  – w Wesołowie (160 mb), Olszowej (260 mb) i Gwoźdźcu (350 mb). Otrzymała na ten cel 105 tys. zł dofinansowania z województwa. Pozostała kwota zostanie sfinansowana ze środków budżetu Gminy Zakliczyn przetarg na realizacje tego zadania został już ogłoszony.

 
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).