Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

Film z rewitalizacji rynku w Zakliczynie

21 maja, 2022
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Przedstawiamy Państwu film prezentujący rynek w Zakliczynie po rewitalizacji. Inwestycja realizowana była od października 2019 r. do lutego 2022 r. Całkowita wartość rewitalizacji rynku w Zakliczynie wyniosła blisko 12,6 mln zł, z czego ponad 8,1 mln zł to środki zewnętrzne pozyskane z budżetu państwa oraz środki unijne z województwa małopolskiego. Z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych pozyskaliśmy kwotę ponad 4,3 mln zł, środki unijne pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 wyniosły ponad 3,5 mln zł. Do tego otrzymaliśmy kwotę ponad 230 tys zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wkład własny budżetu Gminy Zakliczyn wyniósł ponad 4,4 mln zł.

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).