Czwartek, 1 października 2020r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Dofinansowanie do wymiany pieca – dodatkowy nabór na ekogroszek i pellet

15 września, 2020
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Jak wielokrotnie informowaliśmy na terenie Gminy Zakliczyn realizowane są projekty w zakresie wymiany kotłów. Część mieszkańców już skorzystała z dofinansowania. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w projekcie na wyminę starych nieekologicznych kotłów na nowoczesny piec z podajnikiem na ekogroszek lub pellet. Osoby zainteresowane dofinansowaniem mogą zgłaszać się w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie pok. 23.

Informacje dodatkowe:

  1. Warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji jest wyrażenie zgody na przeprowadzenie audytu energetycznego budynku, który wykaże czy zachodzi docieplenia budynku, określi jego ewentualny zakres oraz moc i inne parametry nowego źródła ciepła.
  2. Aby skorzystać z dotacji, należy dokonać trwałej likwidacji obecnie używanego źródła ciepła.
  3. Dofinansowanie jest udzielane wyłącznie na cele mieszkaniowe.
  4. Do projektu można zgłaszać wyłącznie nieruchomości, które mają uregulowany stan prawny.

Prosimy o przemyślaną decyzję i zgłaszanie się wyłącznie osób, które są zdecydowane aby skorzystać z dotacji i wymienić piec.

Projekt nr RPMP.04.04.03-12-0278/17 pn.: Pn.: “Wymiana niskosprawnych źródeł ciepła na nowoczesne kotły węglowe w wybranych gminach powiatów brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).