Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Dni otwarte Programu „Czyste Powietrze”

24 czerwca, 2022
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniach od 27 do 30 czerwca r. w godzinach od 8:00 – 15:00 serdecznie zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie na cykl dni otwartych Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze” (pok. 23, III piętro Urzędu).
W ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” można uzyskać dofinansowanie m.in. do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku (ocieplenie ścian, stropu, wymianę okien i drzwi) czy montażu instalacji fotowoltaicznych.
Zainteresowani będą mogli zapoznać się z Programem Czyste Powietrze, uzyskać informacje na temat warunków, jakie należy spełnić aby uzyskać dofinansowanie, a także skorzystać z pomocy przy wypełnieniu wniosku o dofinansowanie oraz wniosku o płatność w ramach tego programu.

Ponadto przypominamy, że 30.06.2022 r. mija termin złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Obowiązek złożenia deklaracji mają wszyscy właściciele i zarządcy budynków, zarówno mieszkalnych jak i usługowych w których użytkowane jest źródło ciepła. W zawiązku z tym będzie również możliwość wypełnienia obowiązkowej „Deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw”.

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).