Czwartek, 28 stycznia 2021r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Chodnik z powiatem w Stróżach i Woli Stróskiej

30 listopada, 2020

We współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie Gmina Zakliczyn wybudowała odcinek chodnika ze ścieżką rowerową przy drodze powiatowej w Stróżach i Woli Stróskiej (II etap).

Samorząd zakliczyńskiej gminy od kilku lat buduje chodniki ze ścieżkami rowerowymi przy odcinkach dróg powiatowych właśnie we współpracy ze Starostwem. Zasada jest zazwyczaj taka, że samorządy finansują te zadania po połowie.

W tym roku powstał  przy drodze powiatowej w Stróżach i Woli Stróskiej ciąg pieszo-rowerowy o długości 339 metrów wraz z kanalizacją deszczową, oznakowaniem pionowym i poziomym. Poszerzono też jezdnię o pół metra od istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w Stróżach (I etap) do skrzyżowania z drogą gminną, która prowadzi do centrum Woli Stróskiej.

Wartość inwestycji wyniosła 246 tys. zł, a dofinansowanie z Powiatu Tarnowskiego to kwota przeszło 131 tys. zł.

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).