Poniedziałek, 6 lutego 2023r. | Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawla

Bezpłatne warsztaty „Nowoczesne Technologie dla Seniora – Fundacja Kromka Chleba na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu osób starszych”

22 listopada, 2022
Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Ratusz w Zakliczynie / Andrzej O - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakliczynie informuje, że w ramach projektu ,,Nowoczesne Technologie dla Seniora – Fundacja Kromka Chleba na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu osób starszych” istnieje możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących  m.in. spraw takich jak korzystanie z internetowego konta pacjenta, bankowości elektronicznej, zakupów i załatwiania spraw urzędowych bez wychodzenia z domu oraz bezpieczeństwo w sieci.

W projekcie może wziąć udział dwunastu seniorów z gminy Zakliczyn w wieku 60-70 lat.

Wszelkie informacje oraz zapisy osób chętnych do udziału w projekcie można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zakliczynie lub pod numerem telefonu : 14 66-52-275 wew 16 w terminie do dnia 25.11. 2022 r. (decyduje kolejność zgłoszeń).

Warsztat 1 – Zdrowie online

Rynek 15, Zakliczyn (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej)
Data: 28.11.2022, godz. 10:00–13:00

Na zajęciach seniorzy dowiedzą się jak obsługiwać Internetowe Konto Pacjenta, umawiać wizyty u lekarzy oraz oceniać ich w aplikacjach typu Znany Lekarz, jak instalować i obsługiwać aplikacje korzystne dla zdrowia – monitorujące ruch, podpowiadające ćwiczenia i dietę, liczące kalorie oraz inne podobne.

Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).