Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Aktywna przerwa – w szkole i na świeżym powietrzu

12 lipca, 2023

Jak można urozmaicić szkolne przerwy tak, aby stanowiły nie tylko odpoczynek, lecz również twórczy czas dla ucznia? Odpowiedzią na to pytanie był projekt pod nazwą „Aktywna przerwa – w szkole i na świeżym powietrzu” sfinansowany ze środków Fundacji BGK w ramach programu „Moja Mała Ojczyzna” (VI edycja). Na realizację działań Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły we Wróblowicach uzyskało wsparcie w wysokości 18 800 złotych.
Wśród celów projektu znalazły się: aktywizacja i młodzieży w czasie przerw międzylekcyjnych w budynku szkoły i na świeżym powietrzu, a także całych rodzin w czasie wolnym, rozwijanie kreatywności i myślenia strategicznego, promocja czytelnictwa oraz poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin nauki.
Zadania projektowe były realizowane od 2 stycznia 2023 do 30 czerwca 2023 i obejmowały stworzenie miejsc sprzyjających twórczej aktywności uczniów i przedszkolaków. Jednym z nich było powstanie Szkolnej Przestrzeni Gier przed budynkiem szkoły. Zamontowano gry wielkoformatowe takie jak: szachy, warcaby, chińczyk, tabliczka mnożenia i znane wszystkim z dzieciństwa klasy. W miesiącach jesienno-zimowych uczniowie będą mogli skorzystać z tych gier wewnątrz budynku, gdyż w ramach projektu zakupiono te gry w formie plansz animacyjnych. Z kolei na dolnym holu zostały zakupione meble do kącika czytelniczego. Dzięki temu miejsce nabrało bardziej przytulnego charakteru. Uczniowie mogą jednocześnie odpocząć i poczytać swoje ulubione książki i czasopisma.
Rodzaj działań sprawia, że projekt ma charakter trwały i przyczyni się do tego, że uczniowie będą mogli łączyć zabawę z nauką.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 100%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Aktywna przerwa - w szkole i na świeżym powietrzu

Aktywna przerwa - w szkole i na świeżym powietrzu

Aktywna przerwa - w szkole i na świeżym powietrzu

Aktywna przerwa - w szkole i na świeżym powietrzu
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).