Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

15 stycznia zostaną wznowione kursy gminnych linii komunikacyjnych

11 stycznia, 2024

Urząd Miejski w Zakliczynie informuje, że w dniu 10 stycznia 2024 r. zostały podpisane umowy na świadczenie usług przewozowych w ramach gminnych przewozów pasażerskich w publicznym transporcie zbiorowym na terenie Gminy Zakliczyn na liniach komunikacyjnych:
Nr 1 – Paleśnica-Wróblowice
Nr 2 – Zakliczyn-Olszowa

Nowe gminne linie komunikacyjne rozpoczną funkcjonowanie od dnia 15 stycznia 2024 roku, a operatorem linii jest firma MAREK WIELGUS – P.P.H.U. „MARK-TRAWEL” z siedzibą: Baczków 72, 32-708 Dziewin.

Wprowadzone w 2024 roku zmiany w przebiegu gminnych linii komunikacyjnych polegają na objęciu kolejnych miejscowości gminną komunikacją oraz wydłużeniu dotychczasowych linii. Gminne linie komunikacyjne działają w ramach dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2024 rok, która wynosi 297.864,00 zł, wkład własny Gminy Zakliczyn stanowi kwotę 84.536,47 zł.

Poniżej przedstawiamy schematy przebiegu nowych gminnych linii komunikacyjnych oraz rozkłady jazdy.

Rozkłady jazdy – do pobrania:

Nr 1 – Paleśnica-Wróblowice
Nr 1 – Wróblowice-Paleśnica
Nr 2 – Zakliczyn-Olszowa
Nr 2 – Olszowa-Zakliczyn
Gmina Zakliczyn
Zakliczyn – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Położona jest w strefie Pogórza Karpackiego (na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i Ciężkowickiego, rozdzielonych rozległą doliną środkowego biegu Dunajca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).