Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
Pokaż menu

Zakończenie kursu języka polskiego

29 czerwca, 2022

 

Niezwykle podniośle świętowali zakończenie kursu języka polskiego jego uczestnicy. Uchodźcy z Ukrainy przebywający na terenie gminy Żabno uroczystość rozpoczęli odśpiewaniem hymnu Ukrainy z racji tego, że 28 czerwca Ukraina obchodzi święto narodowe - Dzień Konstytucji, która uchwalona została w 1996 r.

Prawie 20 osób uczestniczyło w zajęciach języka polskiego zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Lekcje odbywały się od kwietnia do końca czerwca. Uroczystemu zakończeniu zajęć towarzyszyło wspólne śpiewanie. Uczestnicy pochwalili się także zdobytymi umiejętnościami recytując znany wiersz Jana Brzechwy „Chrząszcz”. Wszyscy otrzymali także certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.

 

 
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).