Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Zajęcia zdalne także w Centrum Kultury

20 kwietnia, 2020


W trudnym czasie epidemii nie tylko szkoły realizują zdalne nauczanie. Gminne Centrum Kultury w Żabnie także realizuje część swojej działalności za pomocą internetu. W sposób zdalny prowadzona jest część zajęć. Są to głównie zajęcia z nauki gry na instrumentach. Instruktorzy, wykorzystując narzędzia internetowe, łączą się „na żywo” z dziećmi i prowadzą z nimi zajęcia.

Swoją stronę internetową i facebooka Centrum Kultury wykorzystuje do podtrzymywania kontaktu z użytkownikami, zamieszczając nie tylko informacje o ciekawych inicjatywach kulturalnych w Polsce i na świecie, ale i własne pomysły na aktywne twórczo spędzanie wolnego czasu w domu. W taki sposób odbywają się na przykład zajęcia plastyczne.

W najbliższym czasie uruchomiony zostanie kanał Gminnego Centrum Kultury w Żabnie na platformie You Tube. Znajdą się na nim relacje z wydarzeń, które odbyły się w instytucji.

Centrum Kultury stara się także o pozyskanie dodatkowych środków finansowych na działalność on-line. Złożony został wniosek do Narodowego Centrum Kultury na dotację w ramach programu „Kultura w sieci”. Wyniki poznamy za miesiąc.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).