Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Z wizytą w Warszawie

16 marca, 2023
Z wizytą w Warszawie


Na zaproszenie Posłanki Ziemi Tarnowskiej Anny Pieczarki w dniu 7 marca odbyła się wizyta w Sejmie RP harcerzy z 5 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej im. Janusza Korczaka działającej w Szkole Podstawowej w Żabnie wraz z laureatami I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej - uczniami ze szkół ponadpodstawowych powiatu tarnowskiego.

W budynku czekała na nas Pani Poseł Anna Pieczarka i Pani Przewodnik, która oprowadziły nas po budynku Sejmu, opowiedziały o kuluarach prac poselskich. Nie lada gratką była możliwość przyjrzenia się obradom, które tego dnia się odbywały. Zwiedziliśmy, znany
z wszystkich transmisji, główny hol, w którym udzielane są przez parlamentarzystów wywiady.

Wielu wrażeń dostarczyła również wizyta na Woronicza 17, w budynkach Telewizji Polskiej. Poznaliśmy telewizję od "kuchni". Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Muzeum Policji.

Dziękujemy serdecznie pani Poseł Annie Pieczarce, za zaproszenie i możliwość poznania Sejmu RP  zupełnie z innej strony, Panu Staroście Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi
i Pani Burmistrz Żabna za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).