Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

„Wsparcie Opiekunów Nieformalnych Osób Niesamodzielnych w subregionie tarnowskim”

25 maja, 2020
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabnie informuje o możliwości skorzystania z oferowanych form wsparcia przez Subregionalne Centrum Wsparcia Opiekunów Nieformalnych Osób Niesamodzielnych Bezpieczna Przystań.

W ramach podpisanej przez Gminę Żabno umowy partnerskiej o realizacji projektu „Wsparcie Opiekunów Nieformalnych Osób Niesamodzielnych w subregionie tarnowskim” informujemy, że w ramach realizowanego projektu Ośrodek BEZPIECZNA PRZYSTAŃ  oferuje wymienione poniżej formy wsparcia, z których, nieodpłatnie, mogą skorzystać również mieszkańcy Gminy Żabno:

 1. Usługi opieki zastępczej

W ramach opieki zastępczej zapewniany jest nieodpłatny całodobowy pobyt w ośrodku BEZPIECZNA PRZYSTAŃ osoby niesamodzielnej przez okres 14 dni (w wyjątkowych wypadkach istnieje możliwość wydłużenia pobytu do 21 dni). W ramach pobytu zapewnione jest wyżywienie, kontynuacja leczenia farmakologicznego, rehabilitacja i pomoc psychologa. Każdy uczestnik projektu może skorzystać z pobytu nie częściej niż raz w roku. Dodatkowo opiekun może skorzystać usług indywidualnego poradnictwa (doradca wsparcia, psycholog).

 

 1. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Dostępny w wypożyczalni sprzęt medyczny i pielęgnacyjny wypożyczany jest w kolejności zgłoszeń, bezpłatnie na okres nie przekraczający 90 dni (w szczególnych przypadkach istnieje możliwość wydłużenia okresu wypożyczenia). W ofercie wypożyczalni znajdą się m.in. łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, materace przeciwodleżynowe,  balkoniki, akcesoria ułatwiające kąpiel, kule, laski, ortezy, chodziki a także koncentratory tlenu, rotory, podnośniki transportowo-kąpielowe i inne.

 

 1. W ramach projektu opiekunowie nieformalni mogą skorzystać również ze wsparcia w postaci:
 • grupowych warsztatów z zakresu opieki nad osobami niesamodzielnymi,
 • grup wsparcia integrujących opiekunów osób niesamodzielnych umożliwiających wymianę doświadczeń i wzajemną pomoc.
 • szkoleń cyfrowych pozwalających nabyć opiekunom nieformalnym niezbędne kompetencje cyfrowe, umiejętność obsługi komputera oraz Internetu
 • coachingu mającego za zadanie m.in. wzmocnienie spójności miedzy wartościami rodzinnymi i własnymi potrzebami,
 • dostępu do portalu internetowego zawierającego informacje na temat organizacji opieki domowej, działalności przychodni, ośrodków dziennej opieki itp.,
 • dostępu do całodobowej infolinii udzielającej informacji na temat właściwej opieki nad osobami niesamodzielnymi oraz możliwości i dostępności różnego rodzaju wsparcia oferowanego przez różne systemy i instytucje oferujące pomoc zarówno opiekunom jak i osobom niesamodzielnym.

 

Obecnie wnioski przyjmowane są

 • drogą elektroniczną na adres rekrutacja@bezpiecznaprzystan.com.pl,
 • za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres ul. Sanguszków 28A 33-100 Tarnów,
 • osobiście w placówce Subregionalnego Centrum- Bezpieczna Przystań– do skrzynki na dokumenty (bez kontaktu z pracownikiem).

 

W ramach podpisanej przez  Gminę Żabno umowy partnerskiej o realizacji projektu
„Wsparcie Opiekunów Nieformalnych Osób Niesamodzielnych w subregionie tarnowskim”, informujemy iż Centrum dysponuje wolnymi miejscami  w ramach opieki zastępczej.

 

Szczegółowe informacje w zakresie projektu można uzyskać poprzez kontakt:
www.bezpiecznaprzystan.com.pl
 tel.: administracja-14 688 00 40,
tel. pracownik socjalny/kierownik zespołu pielęgniarek 14 688 00 42
mail: subregionalnecentrum@umt.tarnow.pl
adres ul. Sanguszków 28A, 33-100 Tarnów

 

Informacji również udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie, gdzie można pobrać również  obowiązujące wnioski o wsparcie, telefon 14 645 64 33,
adres e-mail
ops@zabno.pl

Projekt Gminy Miasta Tarnowa pn."Wsparcie opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych w subregionie tarnowskim" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego
na lata 2014-2020. 
Numer projektu RPMP.09.02.03-12-0455/16-00.

 
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).