Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Wesoła zabawa i energetyczna muzyka w żabnieńskiej bibliotece

23 czerwca, 2022

M-GBP w Żabnie była organizatorem niezwykłego koncertu „Zaśpiewaj z pszczółką”. Na scenie GCK wystąpił zespół „Siostry Wajs & Stonoga” ze swoim autorskim repertuarem.

Wesołe piosenki, rytmiczne tańce ze stonogą oraz interaktywna rozrywka porwały uczestników widowiska – zarówno dzieci, jak i ich rodziców - do wspólnej zabawy.

W rytm rockowej muzyki dzieci uczyły się ekologii, zatańczyły do rytmów reggae, przy dźwiękach owocowej samby poznawały różne owoce, uczyły się zaklęć przeganiających koszmary, zespół przekonywał również, że w szkole nie musi być nudno.

Zespół „Siostry Wajs & Stonoga” tworzą dwie siostry Agnieszka i Patrycja wraz z zespołem tanecznym. Koncert na żabnieńskiej scenie przejdzie do historii zespołu, ponieważ po raz pierwszy zamiast jednej z sióstr wystąpił Wielki Brat - Paweł Gwizdała zwany Gwizdkiem, który podbił serca publiczności.

Koncert odbył się w ramach projektu „Kto ma pszczoły, ten ma miód… – z Biblioteką poznajemy tradycje regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2022.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).