Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

Ważny jest każdy głos Małopolan!

22 września, 2022
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W związku z licznymi przekłamaniami w przestrzeni publicznej przedstawiamy poniżej informację o wynikach konsultacji społecznych w sprawie przesunięcia terminu wejścia w życie tzw. uchwały antysmogowej, wraz z terminami, metodyką i zakresem tych konsultacji.

W otwartych konsultacjach społecznych wzięło udział: 58 organizacji pozarządowych, 43 przedsiębiorców, 56 jednostek administracji, 17 podmiotów naukowych, 3840 osób prywatnych z całej Polski. W procesie konsultacji społecznych przez formularz internetowy wpłynęły 4023 uwagi oznaczone przez autorów jako:

• Pozytywna: 780
  • Inna: 244
  • Negatywna: 2999

Jednostki samorządu terytorialnego z całej Małopolski w przytłaczającej większości odpowiedziały pozytywnie na pytanie o zmianę terminu wprowadzenia w.w Uchwały. Starostowie wydali 6 opinii pozytywnych, 2 opinie negatywne oraz 11 opinii pozytywnych na mocy art. 96 ust. 4 ustawy Prawo Ochrony Środowiska. Wpłynęły także 2 negatywne opinie prezydentów małopolskich miast. Wójtowie i burmistrzowie z Małopolski wydali 64 opinie pozytywne, 6 opinii negatywnych oraz 98 opinii pozytywnych na mocy w.w Ustawy.

Pełne wyniki konsultacji znaleźć można – pod tym linkiem – na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Warto zaznaczyć, że obecnie obowiązujące uregulowania prawne powodują, że w konsultacjach społecznych przeprowadzonych poprzez formularz internetowy w zakresie zmiany zapisów uchwały antysmogowej dla województwa małopolskiego mógł wziąć udział każdy, także osoby mieszkające poza Małopolską, co też miało miejsce.

Żródło: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/samorzad/wazny-jest-kazdy-glos-malopolan?fbclid=IwAR30Es5d7nMu84LhkW_Jay1mFVYhy6_hOUkHp1mu0fZf_MHVkuF2hAMAPNA

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.