Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

VI Regionalne Zawody Zabytkowych Sikawek Konnych Lubcza 2021

12 października, 2021

Strażacy z OSP ILKOWICE reprezentowali Gminę Żabno podczas VI Regionalnych Zawodów Zabytkowych Sikawek Konnych w  Lubczy zdobywając 4 miejsce na 11 startujących drużyn. Impreza rozpoczęła się od uroczystej parady konnej z sikawkami konnymi podążając ulicami Lubczy na teren sztafety zawodów. Następnie po wylosowaniu kolejności startowej zawody polegały na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód, aby szybko rozwinąć linie gaśniczą i zacząć ręcznie pompować wodę sikawką ze zbiornika podając silny prąd wody strącając trzy pachołki.

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.