Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim uczcili 100. rocznicę urodzin swojego Patrona

25 maja, 2020
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

100 rocznica urodzin Patrona szkoły, to okazja, aby w sposób szczególny wyrazić wdzięczność za dar Jego życia oraz liczne owoce Jego posługi kapłańskiej. Wpisując się obchody tego ważnego dla całej społeczności szkolnej jubileuszu, uczniowie klas II i III postanowili zaśpiewać dla Ojca Św. Jana Pawła II (https://www.facebook.com/729183120612126/videos/254699772398069/). Wiązankę piosenek dla Niego dedykowanych w całość złożył nauczyciel rytmiki w SP w Łęgu Tarnowskim p. Krzysztof Dymon. Natomiast starsi uczniowie wzięli udział w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną poświęconą biografii Karola Wojtyły. Jury konkursowe na czele z dyrektorem szkoły p. Bogusławem Światkiem miało trudne zadanie, bowiem przygotowane w ramach rywalizacji prace stały na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i estetycznym. Wykorzystane zdjęcia, odpowiednio dobrane teksty przemówień i fragmenty biografii tego Wielkiego Polaka, a także właściwa oprawa graficzna i muzyczna, a przede wszystkim pietyzm z jakim prace były przygotowane świadczą o rozległej wiedzy oraz dużym szacunku młodzieży z SP w Łęgu Tarnowskim do Patrona szkoły i bardzo dobrej znajomości Jego życia i wielotorowej działalności.

I miejsce we wspomnianym konkursie przyznano Pawłowi Zającowi (kl. V), II miejsce zajęła prezentacja przygotowana przez Aleksandrę Nalepa (kl. VIII), a trzecie zdobył Wiktor Pis (kl. V). Jury przyznało dodatkowo dwa wyróżnienia. Otrzymały je Marianna Frąc (kl. V) oraz Kinga Woziwoda (kl. VIII).

Wszystkim uczestnikom konkursu przekazujemy wyrazy uznania za przygotowanie zajmujących i atrakcyjnych wizualnie prezentacji, a także gratulujemy zwycięzcom. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, iż udział w tym konkursie stanowił ciekawe doświadczenie i był okazją do jeszcze lepszego poznania biografii Karola Wojtyły jako człowieka, kapłana i papieża.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).