Sobota, 2 grudnia 2023r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Żabna

28 listopada, 2022
Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Żabna


Łęg Tarnowski wyrósł na centrum szachowe naszej gminy. To tutaj w budynku Centrum Kulturalno-Oświatowo- Sportowym odbywały się już turnieje organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Pogórzańską Ligę Szachową, a także Szkołę Podstawową w Łęgu Tarnowskim.

W minioną sobotę miłośnicy partii szachowych mieli okazję kolejny raz zmierzyć się w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Żabna. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach:  grupie A (kategoria Open) i grupie B (dzieci). Łącznie sześćdziesięcioro zawodniczek i zawodników z Tarnowa, Borzecina, Szczurowej, Dąbrowy Tarnowskiej, Lisiej Góry, a nawet Pilzna, Gorlic i Rzeszowa rozegrało 7 rund, by wyłonić zwycięzców. W grupie A najlepszym okazał się Jacek Markiewicz z Klubu Szachowego Kana z Tarnowa, w grupie B puchar zwycięzcy odebrał Kamil Kawecki z klubu UKS Goniec Staniątki.

Turniej odbył się pod patronatem burmistrza Żabna Marty Herduś, a nagrody dla zwycięzców zostały wręczone wspólnie z Dyrektor Szkoły Podstawowej Danutą Skrabacz-Tempką oraz Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Magdaleną Kardaś-Olesińską. Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz z Akademii Szachowej oraz Roman Kawa.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).