Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Trzydzieści laptopów zostało zakupionych przez gminę Żabno, by wspomóc realizację zdalnego nauczania prowadzoną przez szkoły publiczne

20 kwietnia, 2020Trzydzieści laptopów zostało zakupionych przez gminę Żabno, by wspomóc realizację zdalnego nauczania prowadzoną przez szkoły publiczne.  Sprzęt został już rozdysponowany pomiędzy siedem placówek szkolnych, a docelowo trafić ma do uczniów, którzy nie posiadają komputera umożliwiającego im zdalną realizację programu szkolnego i uczestnictwo w zajęciach online.  

Zakup laptopów jest elementem wsparcia z rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w ramach działania „Zdalna Szkoła”. Jest odpowiedzią na nową sytuację, w której nauczanie w wersji „cyfrowej” stało się codziennością. Wprowadzenie stanu epidemii na terenie Polski wymusiło przejście od połowy marca br. na naukę zdalną, która wśród niektórych uczniów, z powodu braków sprzętowych, nie mogłaby się odbywać. Dlatego też, podjęto działania mające na celu uczestnictwo w naborze o środki finansowe, szybkim przeprowadzaniu procedury wyłonienia sprzedawcy i rozdysponowaniu sprzętu pomiędzy pilnie potrzebujących.

Do laptopów dokupiono również zestawy słuchawkowe, które umożliwią łatwiejsza komunikację z prowadzącymi zajęcia i odsłuchiwanie zajęć online, a także torby do przechowywania i przenoszenia komputerów. Środki wydatkowane na ten cel to 71470,50 złotych. Wśród szkół, które otrzymały laptopy są placówki z Żabna, Łęgu Tarnowskiego, Sieradzy, Bobrownik Wielkich, Niedomic, Odporyszowa i Otfinowa.

 
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).