Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji celebrować będziemy indywidualnie

29 kwietnia, 2020


Święto Konstytucji już w najbliższą niedzielę. Tegoroczna celebracja tego dnia, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, ograniczy się do mszy świętej w intencji Ojczyzny.  Nabożeństwo zostanie odprawione w kościele parafialnym w Żabnie o godzinie 9:30.

Nie odbędzie się zatem tradycyjne spotkanie pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę, gdzie wspominano początki polskiego konstytucjonalizmu, prezentowano tematyczne akademie i występy. Swoją pamięć o narodowym Święcie Konstytucji będzie można okazać jedynie indywidualnie w taki sposób, aby pozostać w zgodzie z obowiązującymi przepisami o zakazie gromadzenia się. Osoby planujące złożenie kwiatów pod Pomnikiem prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i uwzględnienie również godzin popołudniowych, by ograniczyć możliwość przebywania w większym gronie osób. Przypominamy o nakazie zachowania dystansu i zakładaniu maseczek w przestrzeni publicznej.

Msza święta będzie transmitowana na kanale internetowym żabnieńskiej parafii: https://www.youtube.com/user/parafiazabno

A tak uczciliśmy Świeto Konstytucji w roku ubiegłym: https://zabno.pl/pl/00070,news,06047,aktualnosci 




Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).