Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

Stoisko na jarmarku w Lipnicy

04 kwietnia, 2023

Tradycją od ponad sześciu dekad w Lipnicy Murowanej jest jarmark podczas, którego swoje wyroby prezentują rękodzielnicy, czy też rzemieślnicy. Jest to ukłon w stronę tradycji i grona osób podtrzymujących je. Jarmark jest częścią obchodów Niedzieli Palmowej, podczas której trwa znany w całej Polsce konkurs na Palmę Wielkanocną. Od kilku lat w jarmarku udział bierze Ewa Kaczówka z Niedomic, prezentując swoje wielkanocne rękodzieło. Po latach przerwanych pandemią wróciła ze swoim stoiskiem, dając tym samym ponowny akcent z naszej gminy na Lipnickim rynku. Wśród jej produktów znaleźć można było pisanki, serwety, czy też wielkanocne stroiki.

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.