Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

Spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem

19 maja, 2022

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem autorem powieści fantasy, w którym wzięli udział uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Żabnie.

Paweł Kopijer, po 25 latach pracy jako przedsiębiorca, menedżer i ekspert  w dziedzinie biznesu i zarządzania, został zawodowym pisarzem, ponieważ było to jedno z jego marzeń. Stworzył trylogię Mitrys, w skład której wchodzą powieści: „Mrok we krwi”, „Czempion Semaela” i „Sploty przeznaczenia”. Powieści te stanowią część  większego cyklu zatytułowanego „Kroniki Dwuświata”. Paweł Kopijer jest też autorem gry „Mitrys”, którą stworzył na podstawie własnych powieści.

Podczas spotkania autor zaprezentował swoje powieści oraz przedstawił piątkę głównych bohaterów, rozmawiał z uczestnikami o sposobie tworzenia świata fantasy i regułach rządzących światem powieści oraz przeprowadził quiz, w który młodzież bardzo się zaangażowała. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia gry „Mitrys” w wersji demonstracyjnej. Autor poinformował młodzież, że gra, którą widzą w wersji planszowej, dostępna jest również w wersji online na platformie tabletopia.com, a w przygotowaniu jest też jej wersja komputerowa i serdecznie zachęcał do dołączenia do grona graczy. Na zakończenie spotkania nasz gość odpowiadał na wszystkie pytania uczestników.

Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.