Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Sezon koszenia rozpoczęty. Jak pozbyć się pokosu?

08 maja, 2020
Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fontanna na rynku w Żabnie / Kroton / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


Sezon koszenia rozpoczęty!

Drodzy mieszkańcy gminy Żabno, okres spoczynku trawnika dobiegł końca. Już w najbliższym czasie weekendowe koszenie stanie się tradycją każdego dbającego o wygląd posesji właściciela. Niestety potem zostaje problem. Jak pozbyć się pokosu?

Przypominamy!

Mieszkańcy, którzy posiadają przydomowy kompostownik, odpady zielone powinni poddać procesowi kompostowania, w sposób niepowodujący uciążliwości dla otoczenia  z przeznaczeniem do wykorzystania kompostu (we własnym zakresie).

 
W przypadku braku kompostownika bioodpady powinny być gromadzone w workach koloru brązowego oraz odebrane przez firmę świadczącą usługi wywozu odpadów z terenu gminy zgodnie z harmonogram.

Jednocześnie informujemy, że wszelkie przypadki wyrzucania trawy w miejsca nieprzeznaczone do jej składowania będą zgłaszane na policję.
Gmina Żabno
Żabno – gmina miejsko-wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Gmina stanowi 7,4% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).